Proč je pro firmu důležitý teambuilding

Blíží se konec roku a jelikož většina firem touto dobou provádí obvyklý přehled obchodních aktualizací a cílů společnosti, mají také příležitost udělat si plány na příští rok v oblasti budování týmů.

zážitky pro firmy

V době vánočních večírků, kdy se zaměstnanci lépe poznávají a dochází ke stmelování vnitrofiremních vazeb je ta pravá doba popřemýšlet, jak práci v teamu posunout o level výše.

Spokojený zaměstnanec, který je pyšný na to, že je součástí společnosti, která si cení jeho odborných kvalit, dosahuje lepších pracovních výsledků, než ve firmě, která se zaměřuje pouze na spokojenost klienta a pracovní podmínky jejich zaměstnanců jsou až na podřadném místě. Ne nadarmo se říká, že firma je tak silná, jako její nejslabší článek – tedy řadový zaměstnanec. 

Zaměstnanec je vaše nejcennější aktivum a energie věnovaná na budování silného a stabilního týmu se vám mnohonásobně vrátí, ale také zvýší úspěch vašeho podnikání. Nespokojenost v řadách zaměstnanců vede k časté fluktuaci a vám se zvyšují investice na opětovné zaškolování zaměstnanců. Firmy poskytující zážitky pro firmy toto vědí, a svou nabídkou vám v mnohém ulehčí práci při hledání té správné teambuildingové akce pro vaši společnost. 

Proč je teambuilding důležitý

  1. Usnadňuje lepší komunikaci – Aktivity, které vytvářejí diskusi, umožňují otevřenou komunikaci mezi zaměstnanci a také mezi zaměstnanci a vedením. To může zlepšit zaměstnanecké vztahy – a tím i kvalitu odvedené práce.
  2. Motivuje zaměstnance – Vedení a budování týmu jdou ruku v ruce. Čím pohodlněji budou vaši zaměstnanci vyjadřovat své nápady a názory, tím jistější si budou. To je bude motivovat k tomu, aby přijali nové pracovní výzvy a projekty. 
  3. Podporuje kreativitu – Pokud vezmete tým mimo kancelář a vystavíte je novým společným zážitkům a zkušenostem, donutíte je myslet mimo jejich běžnou rutinu. Spolupráce s ostatními členy týmu může podnítit kreativitu, která bude pokračovat i po návratu na pracoviště.
  4. Rozvíjí kooperaci při řešení problémů – Činnosti, které vyžadují od zaměstnanců, aby spolupracovali na řešení problémů, mohou zlepšit schopnost racionálního a strategického myšlení. Týmy, které jsou zvyklé spolupracovat,  když nastane problém a přesně vědí, na koho se při řešení nepředvídatelné situace obrátit, jsou neocenitelným stavebním prvkem společnosti. 
  5. Boří bariéry – V prostředí podniku často nedochází k propojení mezi vedoucím týmem a řadovými zaměstnanci. Cvičení zaměřená na budování týmu dávají osobám ve vedení příležitost, být považována spíše za kolegu než za šéfa, a tím boří bariéry v oblasti komunikace na pracovišti.

Rozhodli jste se investovat do svých zaměstnanců nejen vánočním večírkem? Na http://www.zazitky-pro-firmy.cz najdete celou řadu aktivit, na které můžete se svými zaměstnanci vyrazit. Uvidíte, že se vám tato investice co nevidět mnohonásobně vrátí.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *