Vybíráme kancelářské židle

Když si budete vybavovat kancelář poté, co jste si vybrali výhodný pronájem kanceláří, tak rozhodně asi nejtěžší bude vybrat kvalitní kancelářské křeslo. Kancelářský nábytek všeobecně není nikterak jednoduché vybrat, ale konkrétně kancelářské křeslo by nemělo myslet pouze na design, ale také na to, aby sezení v něm bylo co nejpohodlnější a nejzdravější.

Když se tedy zaměříme na konkrétní proces výběru, tak bychom si měli předně ujasnit, jestli kancelářské křeslo pořídíme na internetu anebo v kamenné prodejně. Doporučujeme určitě návštěvu kamenné prodejny, jelikož právě zde budete schopni si toto křeslo vyzkoušet a posadit se do něj tak, abyste věděli, jaké to opravdu bude. Ideální způsob představuje výběr křesla na internetu a poté jeho vyzkoušení v konkrétní prodejně a následnou koupi. Nabídka prodejen je velmi široká a mnohdy budete v samotném výběru tápat, stejně, jako kdybyste si vybírali kvalitní koberce, kterých je také velké množství v nabídce.

Proto byste se měli zaměřit na několik aspektů. Tím prvním by měla být ergonomie sezení. Každé kvalitní kancelářské křeslo by mělo disponovat pětiramenným křížem. Ten zaručuje jeho opravdovou pevnost. Ta je doslova zárukou toho, že křeslo nepustí záda do nějaké nepřirozené polohy nedojte k samotné deformaci zad.

Jako další nezbytnou záležitost jmenujme třeba takový regulovatelný sedák. Kancelářský nábytek, který nelze nastavit na míru není zrovna ideálním řešením. Pokud si u křesla nastavíte, jak vysoko budete sedět, zlepší se vaše pohodlí a poté i pracovní výsledky. Další důležitou věcí je pochopitelně opěrka zad. Ta by měla být polstrovaná a také ergonomicky tvarovaná. V neposlední řadě by měl jít velmi dobře nastavit její sklon. Pokud tomu tak bude a kancelářské křeslo splní všechny tyto požadavky, pak dojde k takzvanému dynamickému sezení, které se stalo doslova fenoménem posledních let.

Pozor byste si také měli dát na to, aby židle nebyla na žádném místě ostrá, aby nedošlo k nějakému nepříjemnému zranění. Oblé tvary by se měl stát samozřejmostí. Zapomenout nesmíme na opěrku hlavy, která by měla dostatečně ulevit krční páteři. Po výběru takovéto reality tedy začínají skutečné starosti, které však již budete schopni zvládnout.

MATERIÁLY Z NICHŽ JE KANCELÁŘSKÝ NÁBYTEK VYROBEN

Stejně tak jako většina klasického nábytku i kancelářský nábytek může být vyroben z mnoha různých materiálů. Při výběru samotného materiálu, z něhož bude kancelářský nábytek vyroben, byste rozhodně měli brát v potaz interiér samotné kanceláře. Velmi důležité jsou zejména prostory samotné kanceláře a také barva, již je tato místnost vymalována.

Pojďme tedy na jednotlivé materiály.

Tím prvním a doslova základním je pochopitelně dřevo. Kancelářský nábytek levnějšího rázu je vyroben z dřevotřísky, která je potažena nějakým dekorem. Samotná dýha může představovat imitace různých dřevin, které se vyskytují po celém světě.

Z klasických dekorů jmenujme například buk anebo dub. Zajímavé jsou také imitace různých jiných třeba zahradních dřevin. Jako příklad lze uvést třeba třešeň. Zvolit můžete třeba také takovou olši anebo ořech. Z cizokrajných dřevin bychom neměli zapomenout na mahagon nebo teak.

Pokud nebudete mít zrovna hluboko do kapsy, tak si rozhodně pořiďte kancelářský nábytek vyrobený z masivního dřeva. Právě masivní dřevo zaručuje kvalitu tohoto nábytku a také pochopitelně prodlouženou životnost jednotlivých kusů. Z masivního dřeva pořizujeme zejména takové kusy nábytku, u nichž požadujeme dlouhou životnost, např. postele, dveře, ale také skříně, do kterých budete uskladňovat těžké věci. A to různé dokumenty, šanony apod. rozhodně jsou. Nábytek z masivu je nicméně o něco těžší a manipulace s ním není mnohdy úplně nejjednodušší. Jako zářný příklad kancelářské moderny bychom měli uvést nábytek vyrobený z kovu.

Právě kovový nábytek vypadá hodně futuristicky a neskutečně moderně. Mnohdy se v kancelářích využívá kombinace dřeva a různých kovových či hliníkových doplňků. Jako doplněk může také dost dobře sloužit plast. Určitě si budete schopni představit nábytek s umělohmotnými objímkami. Volit můžete zkrátka různý materiál, který se vám jednoduše bude do interiéru hodit.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *